Lhota u Vyškova

Webové stránky vesnice

Pozvánka na Dobrodružnou stezku

T.J. Sokol Lhota pořádá v sobotu 5. září 2020 akci pro děti s názvem Dobrodružná stezka. Akce začíná ve 14:00 na hřišti ve Lhotě u sokolovny a těšit se můžete na dobrodružnou stezku, trampolínu, dětskou tombolu a zábavné hry. K občerstvení si bude možné koupit makrely, klobásy, a párky v rohlíku. Pitný režim bude zajištěn.

Přátelské posezení a vaření kolen

T.J. Sokol Lhota Vás zve na přátelské posezení spojené s vařením vepřových kolen. Akce se uskuteční v sobotu 27. 6. 2020 v odpoledních hodinách s tím, že od 15:00 hodin bude otevřeno občerstvení a samotná uvařená kolena bude možné vyzvednout od 18:00 do 19:00 hodin.

Kolena je nutné předem objednat a složit zálohu, a to nejpozději do pondělí 22. června. Záloha činní 250 Kč / ks. Výsledná cena se upřesní na místě až podle nákupní ceny. Na místě již nebude možné koupit žádná další neobjednaná kolena. Objednávky a zálohy přijímá Jan Hrda (+420 604 983 906), Jan Beneš (+420 605 464 695) nebo Jan Sochor (+420 724 670 622).

Pozvánka na Valnou hromadu

Výbor T.J. Sokol Lhota zve všechny členy jednoty na Valnou hromadu, která se bude konat v náhradním termínu v pátek 12. 6. 2020 v 17:30 hodin v sokolovně. Prosíme členy, aby se této Valné hromady zúčastnili.

Pozvánka na Kácení máje

T.J. Sokol Lhota Vás zve na letos díky situaci trošku improvizované, ale přesto tradiční kácení máje. Akce se uskuteční v sobotu 30. 5. 2020 od 17:00 hodin na hřišti. Na místě bude zajištěno občerstvení v podobě klobás a špekáčků a pitný režim alko / nealko včetně točeného piva.

Stavění máje bohužel letos kvůli restrikcím vlády nemohlo proběhnout. Myslím, že si ale poradíme, a rozhodně bude i letos co kácet.

Vaření kolen, které bývá tradičně každý rok spojené s kácením máje proběhne letos v jiném termínu. Pravděpodobně v průběhu prázdnin. Budeme o termínu konání včas informovat.

Informace ohledně COVID-19

V souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 v ČR a na základě opatření státu a doporučení ČOS jsme nuceni zrušit konání všech akcí v nejbližších týdnech. Týká se to zejména Valné hromady, nicméně vyhlášený nouzový stav může trvat až 30 dnů, což by mělo vliv i na akce konané v souvislosti s velikonocemi. O jejich případném konání Vás budeme informovat operativně podle aktuální situace.

Rovněž prosím zvažte svůj případný zájem o pronájem prostor sokolovny a přihlédněte k aktuálním opatřením, které jsou a budou v ČR v platnosti.

Bližší informace ohledně onemocnění COVID-19 najdete například na stránkách ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz/.

Děkujeme za pochopení a budeme se na Vás těšit, až tento stav pomine.

Pozvánka na Valnou hromadu (zrušeno)

EDIT 13.3.2020: V souvislosti s aktuální situací ohledně COVID-19 odkládáme konání Valné hromady na neurčito. O náhradním termínu konání Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Výbor T.J. Sokol Lhota zve všechny členy jednoty na Valnou hromadu, která se bude konat v pátek 20. 3. 2020 v 17:30 hodin v sokolovně. Prosíme všechny členy, aby se této Valné hromady zúčastnili.

Nové webové stránky

Jsem rád, že Vás můžu přivítat na našich nových stránkách.

Jak jste si jistě všimli, předešlé stránky sloužily jen s malými úpravami už od konce roku 2008, respektive od konce roku 2010 na této adrese, a zasloužily si tedy již radikální změnu. I když jsem se na ni chystal již dříve, tak bohužel z časových důvodů jsem se k ní dostal až teď.

Nové webové stránky jsou postaveny, jak je dnes běžné, na redakčním systému, což bohužel staré nebyly, a tak mějte prosím strpení, přesun webu ze starých stránek je potřeba udělat ručně, takže to bude chvíli trvat.

Až bude přesun ze starých stránek kompletní, začnu se konečně věnovat vzhledu i obsahu těchto nových stránek. Zejména na vzhledu je potřeba ještě trošku zapracovat.

Věřím, že po dokončení bude používání nových stránek pohodlnější a najdete zde vše co hledáte.

Seznam požadavků pro zlepšení životních podmínek

Dne 19. 11. 2019 se uskutečnilo setkání zástupců vedení města Vyškova, s občany místních částí Lhota a Pařezovice. Za vedení města byli přítomni:

  • Karel Jurka, starosta
  • Mgr. Bc. Karin Šulcová, 1. místostarostka
  • Ing. Roman Celý, DiS., místostarosta
  • Josef Kachlík, místostarosta

dále

  • Petr Sedláček, velitel Městské policie Vyškov
  • RNDr. Jiří Kutálek, vedoucí Odboru životního prostředí
  • Ing. Josef Táborský, vedoucí Odboru místního hospodářství

Na základě diskusí, dotazů a připomínek občanů na tomto setkání, osadní výbor sestavil seznam požadavků pro zlepšení životních podmínek pro obě místní části Lhotu a Pařezovice. Tyto požadavky byly oficiálně předány na MěÚ Vyškov. Seznam požadavků si můžete prohlédnout zde.

S případnými dalšími podněty se můžete kdykoliv obrátit na členy osadního výboru.

Pozvánka na Zimní výlet

Dne 28. 12. 2019 se uskuteční každoroční Zimní pěší výlet, tentokráte do Ruprechtova. Sraz je v 8:30 na autobusové zastávce ve Lhotě u sokolovny. Je možné přijet autobusem z Vyškova (odjezd z nádraží v 8:05 hodin). Trasa povede ze Lhoty přes Rychtářov až do cíle v Ruprechtově. Následně přejedeme autobusem do Drnovic, kde posedíme v místní restauraci. Autobus z Ruprechtova odjíždí v 13:35 a 15:35. Z Drnovic je pro cestu nazpět do Lhoty možné využít buďto autobus přes Vyškov a nebo je možné jít pěšky přes Opatovice. Pěší část trasy měří v celé její délce cca 10 km. Po cestě se budou opékat špekáčky.

« Starší příspěvky

© 2021 Lhota u Vyškova

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑